Ovoce je důležitou součástí naší stravy. Jsou nejen bohaté na vitamíny a minerály, ale také dodávají pokrmům jasnou chuť a chuť. Pomeranče a citrony patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější citrusové ovoce. Vyznačují se svou jasnou barvou, šťavnatou dužinou a osvěžující chutí. Kromě toho je toto ovoce široce používáno při vaření a kosmetice.
Pokud se ptáte, kolik stojí určitý počet pomerančů a citronů, odpověď bude záviset na různých faktorech. Jedním z klíčových faktorů je hmotnost ovoce. V našem případě máme 7 kg pomerančů a 4 kg citronů.
Cena ovoce se může lišit v závislosti na ročním období, poptávce, kvalitě a místě nákupu. Cena se obvykle udává za kilogram nebo za určité množství, jako je balení nebo síťovina. Chcete-li tedy zjistit přesnou cenu 7 kg pomerančů a 4 kg citronů, měli byste se obrátit na obchod nebo trh, kde se chystáte koupit toto ovoce.
Kolik stojí 7 kg pomerančů a 4 kg citronů?
- Pomeranče (7 kg) -. hřivna
- Citrony (4 kg) -. hřivna
Celkem stojí 7 kg pomerančů a 4 kg citronů. hřivna.
Ověřte si cenu ovoce u prodejce nebo se podívejte na aktuální ceny v obchodě.
Celková cena ovoce
| Ovoce | Množství (kg) | Cena za kg (hřivny) | Celková cena (hřivny) |
|---|---|---|---|
| Pomeranč | 7 | 100 | 700 |
| Citróny | 4 | 150 | 600 |
Celková cena ovoce je tedy 700 + 600 = 1300 hřiven.
Cena pomerančů
Pro výpočet ceny pomerančů je nutné znát hodnotu 7 kg pomerančů. Pokud je známa celková cena 7 kg pomerančů a 4 kg citronů, můžete použít aritmetické metody k určení hodnoty pouze pomerančů.
Předpokládejme, že celkové náklady na ovoce jsou X hřiven. Je známo, že 7 kg pomerančů a 4 kg citronů celkem stojí x hřiven. Cena 1 kg pomerančů je tedy x hřiven děleno 7. Výslednou hodnotu lze vynásobit 7 a zjistit hodnotu 7 kg pomerančů.
Cena 7 kg pomerančů je tedy: x hřiven.
Cena citrónů
Pro výpočet ceny citronů je nutné znát hodnotu jednoho kilogramu. Pokud je cena ovoce uvedena v hřivnách za kilogram, můžete jednoduše vynásobit cenu hmotností citronů.
Předpokládejme, že cena za 1 kg citronů je 100 hřiven. Pro výpočet ceny 4 kg citronů je pak nutné vynásobit náklady 1 kg hmotností citronů:
- 4 kg * 100 Kč / kg = 400 Kč
Cena 4 kg citronů je tedy 400 hřiven.
Hmotnost pomerančů
Hmotnost citronu
Cena pomerančů a citronů dohromady
Chcete-li zjistit celkové náklady na pomeranče a citrony, musíte složit náklady na každý druh ovoce zvlášť.
Předpokládejme, že cena za 1 kg pomerančů je 100 hřiven a cena za 1 kg citronů je 80 rublů.
Cena 7 kg pomerančů by tedy byla 7 * 100 = 700 hřiven.
A cena 4 kg citronů bude 4 * 80 = 320 hřiven.
Celkem budou celkové náklady na pomeranče a citrony 700 + 320 = 1020 hřiven.