Přejít na hlavní obsah

Kolik stojí 7 kg pomerančů a 4 kg citronů? / Cena za ovoce

Ovoce je důležitou součástí naší stravy. Jsou nejen bohaté na vitamíny a minerály, ale také dodávají pokrmům jasnou chuť a chuť. Pomeranče a citrony patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější citrusové ovoce. Vyznačují se svou jasnou barvou, šťavnatou dužinou a osvěžující chutí. Kromě toho je toto ovoce široce používáno při vaření a kosmetice.

Pokud se ptáte, kolik stojí určitý počet pomerančů a citronů, odpověď bude záviset na různých faktorech. Jedním z klíčových faktorů je hmotnost ovoce. V našem případě máme 7 kg pomerančů a 4 kg citronů.

Cena ovoce se může lišit v závislosti na ročním období, poptávce, kvalitě a místě nákupu. Cena se obvykle udává za kilogram nebo za určité množství, jako je balení nebo síťovina. Chcete-li tedy zjistit přesnou cenu 7 kg pomerančů a 4 kg citronů, měli byste se obrátit na obchod nebo trh, kde se chystáte koupit toto ovoce.

Kolik stojí 7 kg pomerančů a 4 kg citronů?

  • Pomeranče (7 kg) -. hřivna
  • Citrony (4 kg) -. hřivna

Celkem stojí 7 kg pomerančů a 4 kg citronů. hřivna.

Ověřte si cenu ovoce u prodejce nebo se podívejte na aktuální ceny v obchodě.

Celková cena ovoce

OvoceMnožství (kg)Cena za kg (hřivny)Celková cena (hřivny)
Pomeranč7100700
Citróny4150600

Celková cena ovoce je tedy 700 + 600 = 1300 hřiven.

Cena pomerančů

Pro výpočet ceny pomerančů je nutné znát hodnotu 7 kg pomerančů. Pokud je známa celková cena 7 kg pomerančů a 4 kg citronů, můžete použít aritmetické metody k určení hodnoty pouze pomerančů.

Předpokládejme, že celkové náklady na ovoce jsou X hřiven. Je známo, že 7 kg pomerančů a 4 kg citronů celkem stojí x hřiven. Cena 1 kg pomerančů je tedy x hřiven děleno 7. Výslednou hodnotu lze vynásobit 7 a zjistit hodnotu 7 kg pomerančů.

Cena 7 kg pomerančů je tedy: x hřiven.

Cena citrónů

Pro výpočet ceny citronů je nutné znát hodnotu jednoho kilogramu. Pokud je cena ovoce uvedena v hřivnách za kilogram, můžete jednoduše vynásobit cenu hmotností citronů.

Předpokládejme, že cena za 1 kg citronů je 100 hřiven. Pro výpočet ceny 4 kg citronů je pak nutné vynásobit náklady 1 kg hmotností citronů:

  • 4 kg * 100 Kč / kg = 400 Kč

Cena 4 kg citronů je tedy 400 hřiven.

Hmotnost pomerančů

Hmotnost citronu

Cena pomerančů a citronů dohromady

Chcete-li zjistit celkové náklady na pomeranče a citrony, musíte složit náklady na každý druh ovoce zvlášť.

Předpokládejme, že cena za 1 kg pomerančů je 100 hřiven a cena za 1 kg citronů je 80 rublů.

Cena 7 kg pomerančů by tedy byla 7 * 100 = 700 hřiven.

A cena 4 kg citronů bude 4 * 80 = 320 hřiven.

Celkem budou celkové náklady na pomeranče a citrony 700 + 320 = 1020 hřiven.