Přejít na hlavní obsah

Kolik Vasya zaplatil za 3 housky po 6 hřivnách? Výpočet nákladů na nákup Vasi

Pokud si Vasja koupil 3 rohlíky, z nichž každá stála 6 hřiven, jaká bude celková hodnota jeho nákupu?

Chcete-li znát odpověď na tuto otázku, musíte vynásobit cenu jedné housky počtem zakoupených Vašků, tedy 3.

Takže 6 hřiven vynásobíme 3 a dostaneme 18 hřiven. Přesně tolik Wasia zaplatil za 3 housky.

Výpočet nákladů na nákup Vasi

Pro výpočet hodnoty nákupu VASI je nutné znát cenu jedné housky a množství zboží, které zakoupila.

Předpokládejme, že cena jedné housky je 6 hřiven a Vasya koupil 3 takové housky.

Pro stanovení celkových nákladů na nákup je nutné vynásobit cenu jedné housky jejich počtem:

Cena jedné houskyPočet zakoupených rohlíkůCelkové náklady na nákup
6 hřiven318 hřiven

Vasya tak zaplatil 18 hřiven za 3 rohlíky po 6 hřivnách.

Kolik Vasja zaplatil za 3 rohlíky?

Vasja se rozhodl koupit 3 housky po 6 hřivnách. Chcete-li vypočítat náklady na jeho nákup, musíte vynásobit cenu jedné housky počtem housek:

Počet rohlíkůCena za housku, RUB.Celkové náklady, RUB.
3618

Takže Vasja zaplatil 18 hřiven za 3 rohlíky.

Jaká byla cena jedné housky?

K vyřešení tohoto problému víme, že Vasya zaplatil 6 hřiven za každou ze tří housek. Chcete-li zjistit hodnotu jedné housky, musíte celkovou částku nákupu rozdělit na počet rohlíků:

Celkové náklady na nákup Vasi jsou 3 housky po 6 hřivnách, tj. 3 * 6 = 18 hřiven.

Pro zjištění hodnoty jedné housky je třeba rozdělit celkové náklady na počet housek: 18 hřiven / 3 housky = 6 hřiven.

Náklady na jednu housku tak činily 6 hřiven.

Celkové náklady na nákup

Chcete-li zjistit celkové náklady na nákup, musíte vynásobit cenu jedné housky jejich počtem.

V našem případě každá Houska stojí 6 hřiven a Vasja koupil 3 housky.

Celková kupní cena by se pak rovnala násobení 6 hřiven 3:

6 * 3 = 18 Kč.

Vasja tak za tři rohlíky zaplatil 18 hřiven.

Kolik hřiven utratil Vasja za všechny rohlíky dohromady?

Chcete-li vypočítat náklady na nákup, musíte vynásobit cenu jedné housky počtem housek.

Cena jedné housky je 6 hřiven.

Wasia koupil 3 rohlíky.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatil za všechny rohlíky dohromady, musíte cenu vynásobit množstvím:

6 hřiven * 3 rohlíky = 18 hřiven

Vasja tak za všechny rohlíky dohromady utratil 18 hřiven.

Množství a cena každé housky

Wasia koupil 3 housky, přičemž každá Houska stála 6 hřiven. Za všechny tři rohlíky zaplatil 18 hřiven.

Vzhledem k tomu, že cena housky byla stejná, lze říci, že každá Houska stála 6 hřiven.

Vasya tedy zaplatil 6 hřiven za každou ze tří housek.

Částka za nákup

Chcete-li vypočítat náklady na nákup Vasi, musíte vynásobit cenu jedné housky jejich počtem. V tomto případě jedna Houska stojí 6 hřiven a Vasja koupil 3 housky. Proto:

  1. Vynásobíme cenu jedné housky (6 hřiven) počtem rohlíků (3):
    • 6 hřiven * 3 = 18 hřiven

Takže Vasja zaplatil 18 hřiven za tři rohlíky.

Konečná částka, kterou Vasja zaplatil za 3 rohlíky

Wasia koupil 3 housky po 6 hřivnách. Chcete-li zjistit celkové náklady na nákup Vasi, musíte vynásobit cenu jedné housky jejich počtem:

Cena jedné housky: 6 hřiven

Počet rohlíků: 3 kusy

Celkem, částka, kterou Vasja zaplatil za 3 rohlíky, je:

6 hřiven * 3 kusy = 18 hřiven